Rıdvan Eşin
Yaşar Çelebi
Köşe Yazarı
Yaşar Çelebi
 

Fanatik(*)...

Norveç, 385 Bin Metre Kare ve 6 Milyon nüfusu olan, dünyanın (hemen-hemen) en sosyal, gelişmiş, okuma yazma ortalaması da %100 sahip, çöpçüsü bile lise mezunu olan bir ülke. Hatırlayalım: 2001 yılında Amerika’nın ‘ikiz kulelerine’ terörist bir saldırı gerçekleştirilmiş ve 2000 masum insan ölmüştü. 10 yıl sonra, 2011 yılında Norveçli bir cani dünyaya bir kez daha şok yaşatmıştı. Norveç'in başkenti Oslo'da ve 30 kilometre uzağında ki ‘Utoya’ adasında iki bombalı, tüfekli bir terör saldırısı daha yaşanmıştı... Katil, Hitler ruhuna ve sempatisine sahip, kendi tabiri ile ‘Nasyonalist’ 32 yaşında Norveçli Anders Behring Breivik isimli, bir CANİYDİ.  Bomba yüklü araç ile gerçekleştirdiği ilk saldırı da 8 kişiyi, iki saat sonra tüfek ve tabancalarla planlı olarak gerçekleştirdiği ikinci katliam saldırısında ise 69 çocuk ve genci, canice öldürmüştü... Her iki olayın da (Amerika ve Norveç) failleri ’’Fanatik’’ ruha sahip örgüt ve katiller idi. Olaylar ardından ‘2 X 10’ yıl geçti. Bence bu gibi olayların sorumluları sorunları masa başında çözemeyen(veya çözmek istemeyen) politikacılar. (Tabii ki aralarında tenzih ettiklerimiz var) Mertçe olmayan saldırıların asıl sebepleri ise; ‘Bunlar bizden, şunlar sizden’ gibi art düşünceli ayrımcı, hakaret dolu sözler. Amerika’da 2000, Norveç’te 77 çocuk ve gencin hunharca katledilmeleri ardından dünyayı ayağa kaldıran terör olayları ardından Norveç de 16 yaşında ki bir genç kız Stine Renate Hahelm, bakın ne demişti; “EĞER BİR KİŞİ, TEK BAŞINA BU KADAR BÜYÜK NEFRETİ ORTAYA ÇIKARTABİLDİYSE, BİZ HEPİMİZ BİR ARAYA GELİRSEK NE KADAR BÜYÜK BİR SEVGİ MEYDANA GETİREBİLİRİZ...” Fanatik olmayanlara, Saygılarımla (*)Fanatik: Bağnaz, sabit fikirli, kendi doğrularına inanan kişi...
Ekleme Tarihi: 11 Ekim 2021 - Pazartesi

Fanatik(*)...

Norveç, 385 Bin Metre Kare ve 6 Milyon nüfusu olan, dünyanın (hemen-hemen) en sosyal, gelişmiş, okuma yazma ortalaması da %100 sahip, çöpçüsü bile lise mezunu olan bir ülke.

Hatırlayalım: 2001 yılında Amerika’nın ‘ikiz kulelerine’ terörist bir saldırı gerçekleştirilmiş ve 2000 masum insan ölmüştü.

10 yıl sonra, 2011 yılında Norveçli bir cani dünyaya bir kez daha şok yaşatmıştı.

Norveç'in başkenti Oslo'da ve 30 kilometre uzağında ki ‘Utoya’ adasında iki bombalı, tüfekli bir terör saldırısı daha yaşanmıştı...

Katil, Hitler ruhuna ve sempatisine sahip, kendi tabiri ile ‘Nasyonalist’ 32 yaşında Norveçli Anders Behring Breivik isimli, bir CANİYDİ. 

Bomba yüklü araç ile gerçekleştirdiği ilk saldırı da 8 kişiyi, iki saat sonra tüfek ve tabancalarla planlı olarak gerçekleştirdiği ikinci katliam saldırısında ise 69 çocuk ve genci, canice öldürmüştü...

Her iki olayın da (Amerika ve Norveç) failleri ’’Fanatik’’ ruha sahip örgüt ve katiller idi.

Olaylar ardından ‘2 X 10’ yıl geçti.

Bence bu gibi olayların sorumluları sorunları masa başında çözemeyen(veya çözmek istemeyen) politikacılar. (Tabii ki aralarında tenzih ettiklerimiz var)

Mertçe olmayan saldırıların asıl sebepleri ise; ‘Bunlar bizden, şunlar sizden’ gibi art düşünceli ayrımcı, hakaret dolu sözler.

Amerika’da 2000, Norveç’te 77 çocuk ve gencin hunharca katledilmeleri ardından dünyayı ayağa kaldıran terör olayları ardından Norveç de 16 yaşında ki bir genç kız Stine Renate Hahelm, bakın ne demişti;

“EĞER BİR KİŞİ, TEK BAŞINA BU KADAR BÜYÜK NEFRETİ ORTAYA ÇIKARTABİLDİYSE, BİZ HEPİMİZ BİR ARAYA GELİRSEK NE KADAR BÜYÜK BİR SEVGİ MEYDANA GETİREBİLİRİZ...”

Fanatik olmayanlara,

Saygılarımla

(*)Fanatik: Bağnaz, sabit fikirli, kendi doğrularına inanan kişi...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.