Rıdvan Eşin
Esnaf Odaları Bidliği
Jesder
Rıdvan Eşin
Süleyman Çokay
Köşe Yazarı
Süleyman Çokay
 

BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖNERİM

Teknoloji, sosyal medya ve globalleşme ile birlikte kültür kodlarında yaşanan değişimler, çok kültürlülük, değişen aile ve toplum yapısı, modern yaşam biçimi ve hızla gelişen teknoloji, birey ve toplumun psikolojik yaşantılarını daha da derinden etkilemektedir. Toplumda yaşanan ve giderek artan bu hızlı değişime ayak uydurma çabaları psikolojik yardım hizmetlerine duyulan ihtiyacı arttırmaktadır. Bu yüzden Aydın büyükşehir ve ilçe belediyelerinde mutlaka bulunması gereken bir birim “psikolojik danışmanlık” birimidir. Kısaca hangi alanlarda ne tür çalışmalar yapılabilir paylaşmak istiyorum. İnsan kaynakları içinde çalışanlara ve yöneticilere yönelik eğitim ve seminerlerin planlanması. Kurs merkezleri ve kişisel gelişim kurslarında kariyer rehberliği Gençlik merkezlerinde gençlerin kişisel ruhsal sosyal gelişimine katkıda bulunmak Engelli hizmet merkezlerinde rehabilitasyon psikolojik danışmanlığının planlanması Kadın sığınma merkezlerine yönelik psikolojik danışma hizmetleri Aile danışmanlık merkezi, ana baba okulları, evlilik okulları gibi planlamaların yapılması temel olarak sosyal zenginliğe katkı sağlayacaktır. Bu başlıklarda kadro tahsis edilen psikolojik danışmanlar belediyeler için itici bir güç olacaktır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Aydın şubesi olarak belediyelerimize her türlü desteği vermeye hazırız. TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA ve REHBERLİK DERNEĞİ Türk PDR-DER 1989 yılında Ankara’da kurulup faaliyetlere başlamıştır. Türk PDR-DER’in ilk şubesi 2000 yılında İstanbul’da açılmıştır. Ankara’daki genel merkeze bağlı 81 il temsilciliği ve 13.000 asli, 10.000 fahri üyesi ile faaliyet göstermektedir. Derneğin ayrıca PDR programı olan tüm üniversitelerde, Psikolojik Danışman Öğrenci Konseyi (PDOK) temsilcilikleri bulunmaktadır. AFET ve ACIL DURUMLARDA PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERNEĞ Kızılay, AFAD, diğer STK'lar, ilgili bakanlıkların tamamına ulaşıldı. Kurumlarla ortak hareket edildi. Kızılay genel merkezine il il ayrılmış listelerimizi ilettik. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde ortak protokoller imzalandı
Ekleme Tarihi: 02 Nisan 2024 - Salı

BELEDİYE BAŞKANLARINA ÖNERİM

Teknoloji, sosyal medya ve globalleşme ile birlikte kültür kodlarında yaşanan değişimler, çok kültürlülük, değişen aile ve toplum yapısı, modern yaşam biçimi ve hızla gelişen teknoloji, birey ve toplumun psikolojik yaşantılarını daha da derinden etkilemektedir. Toplumda yaşanan ve giderek artan bu hızlı değişime ayak uydurma çabaları psikolojik yardım hizmetlerine duyulan ihtiyacı arttırmaktadır.

Bu yüzden Aydın büyükşehir ve ilçe belediyelerinde mutlaka bulunması gereken bir birim “psikolojik danışmanlık” birimidir. Kısaca hangi alanlarda ne tür çalışmalar yapılabilir paylaşmak istiyorum.

İnsan kaynakları içinde çalışanlara ve yöneticilere yönelik eğitim ve seminerlerin planlanması.

Kurs merkezleri ve kişisel gelişim kurslarında kariyer rehberliği

Gençlik merkezlerinde gençlerin kişisel ruhsal sosyal gelişimine katkıda bulunmak

Engelli hizmet merkezlerinde rehabilitasyon psikolojik danışmanlığının planlanması

Kadın sığınma merkezlerine yönelik psikolojik danışma hizmetleri

Aile danışmanlık merkezi, ana baba okulları, evlilik okulları gibi planlamaların yapılması temel olarak sosyal zenginliğe katkı sağlayacaktır.

Bu başlıklarda kadro tahsis edilen psikolojik danışmanlar belediyeler için itici bir güç olacaktır.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Aydın şubesi olarak belediyelerimize her türlü desteği vermeye hazırız.

TÜRK PSİKOLOJİK DANIŞMA ve REHBERLİK DERNEĞİ

Türk PDR-DER 1989 yılında Ankara’da kurulup faaliyetlere başlamıştır.

Türk PDR-DER’in ilk şubesi 2000 yılında İstanbul’da açılmıştır. Ankara’daki genel merkeze bağlı 81 il temsilciliği ve 13.000 asli, 10.000 fahri üyesi ile faaliyet göstermektedir. Derneğin ayrıca PDR programı olan tüm üniversitelerde, Psikolojik Danışman Öğrenci Konseyi (PDOK) temsilcilikleri bulunmaktadır.

AFET ve ACIL DURUMLARDA PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERNEĞ

Kızılay, AFAD, diğer STK'lar, ilgili bakanlıkların tamamına ulaşıldı. Kurumlarla ortak hareket edildi. Kızılay genel merkezine il il ayrılmış listelerimizi ilettik. Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde ortak protokoller imzalandı

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.