Yeni Ufuk Gazetesi
Rıdvan Eşin
SİYASET (YUG) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 25.04.2021 - 16:32, Güncelleme: 25.04.2021 - 16:32

Çekin Ellerinizi Muhtarlarımızın Üzerinden!

 

Çekin Ellerinizi Muhtarlarımızın Üzerinden!

Nazilli’de AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlandığı iddia edilen ‘Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifadelerin yer aldığı dilekçe tepki toplamaya devam ediyor.
NAZİLLİ - Aydın Valiliği’nden hizmet almak için yazılan dilekçenin bazı mahalle muhtarlarının imzalamaması üzerine çıkan ve krize yol açan dilekçeye bir tepki de CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’den geldi. YİKOB ve kırsal kalkınma destekleriyle ilgili olduğunu düşünülerek Aydın Valiliği’ne verilmek üzere bazı mahalle muhtarlarına imza attırıldığı iddia edilen dilekçe, ilçede kriz yarattı. Muhtarların güven çerçevesinde okumadan imzaladığı dilekçede Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ‘hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifade yer aldığı dilekçenin AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından kaleme alındığı iddia edilmişti. Dilekçeyi imzalayan bazı muhtarların ise durumu öğrendikten sonra isyan ederek imzalarını geri çektiği söyleniliyor. “OYUN BOZULMUŞTUR” AKP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlatıldığı iddia edilen “Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesinden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz” şeklindeki ifadenin yer aldığı dilekçeleri, değerli muhtarlarımızın dikkati ve feraseti sayesinde,  imzalamayarak ve okumadan imzaladıklarını geri çekerek, oluşturulmak istenen algı ve siyasi oyun bozulmuştur. Muhtarlarımız seçilmiş oldukları mahallelerin mülki amirleridir. Seçilmiş oldukları mahallede en iyi hizmeti verebilmek aşkıyla herhangi bir siyasi kişi veya partiye biat etmeden görevlerini yerine getirmeye çalışan devlet görevlileridir. Muhtarlarımız hiçbir siyasi gücün etkisinde kalmaksızın hizmet ederler. Tek gayeleri hizmet olan muhtarlarımızı hiç kimse siyasi emellerine, hedeflerine ve çıkarlarına alet edemez. Halkımızın bu tür siyasi ayak oyunlarına ve kumpaslara tahammülü yoktur.  “SANDIKTA GEREKEN CEVABI ALACAKLAR” Açlık ve sefalet içinde, yarınını görmeksizin, kaderine terk edilmiş esnafın, çiftçinin, işçinin, emeklinin, memurun ve tüm emekçilerin hatırını bile sormaya çekinen iktidar sahipleri, artık, vatandaşa nasıl hizmet ederiz diye çalışmak yerine, iktidar tarafından karşılarına çıkarılan tüm zorluklara ve engellemelere rağmen, halkına en iyi hizmeti nasıl verebiliriz yarışına giren Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyelerimizi, bu tür ayak oyunlarıyla, nasıl olurda itibarsızlaştırırız, nasıl olurda koltuklarımızı kaybetmeyiz derdine düşmüşlerdir. Her ne olursa olsun Aydın ve Nazilli halkı bu tür oyunları bozacak ve ilk seçimlerde her zaman olduğu gibi sandığa giderek gerekli cevabı verecektir. Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak Nacizane fikrimiz, her ne kadar beceremeseniz de, bu tür ayak oyunları ve kumpaslarla siyasi geleceğinizi düşünmek yerine, halkımızın içine girerek, onların sorunlarını dinleyip çözüm üretmeniz sizin lehinize olacaktır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tarafsız görev yapmaya çalışan tüm muhtarlarımızın arkasında olmaya ve onlara tüm gücümüz ile destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Nazilli’de AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlandığı iddia edilen ‘Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifadelerin yer aldığı dilekçe tepki toplamaya devam ediyor.

NAZİLLİ - Aydın Valiliği’nden hizmet almak için yazılan dilekçenin bazı mahalle muhtarlarının imzalamaması üzerine çıkan ve krize yol açan dilekçeye bir tepki de CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin’den geldi. YİKOB ve kırsal kalkınma destekleriyle ilgili olduğunu düşünülerek Aydın Valiliği’ne verilmek üzere bazı mahalle muhtarlarına imza attırıldığı iddia edilen dilekçe, ilçede kriz yarattı. Muhtarların güven çerçevesinde okumadan imzaladığı dilekçede Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ‘hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifade yer aldığı dilekçenin AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından kaleme alındığı iddia edilmişti.

Dilekçeyi imzalayan bazı muhtarların ise durumu öğrendikten sonra isyan ederek imzalarını geri çektiği söyleniliyor.

“OYUN BOZULMUŞTUR”

AKP Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlatıldığı iddia edilen “Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyesinden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz” şeklindeki ifadenin yer aldığı dilekçeleri, değerli muhtarlarımızın dikkati ve feraseti sayesinde,  imzalamayarak ve okumadan imzaladıklarını geri çekerek, oluşturulmak istenen algı ve siyasi oyun bozulmuştur.

Muhtarlarımız seçilmiş oldukları mahallelerin mülki amirleridir. Seçilmiş oldukları mahallede en iyi hizmeti verebilmek aşkıyla herhangi bir siyasi kişi veya partiye biat etmeden görevlerini yerine getirmeye çalışan devlet görevlileridir. Muhtarlarımız hiçbir siyasi gücün etkisinde kalmaksızın hizmet ederler. Tek gayeleri hizmet olan muhtarlarımızı hiç kimse siyasi emellerine, hedeflerine ve çıkarlarına alet edemez. Halkımızın bu tür siyasi ayak oyunlarına ve kumpaslara tahammülü yoktur. 

“SANDIKTA GEREKEN CEVABI ALACAKLAR”

Açlık ve sefalet içinde, yarınını görmeksizin, kaderine terk edilmiş esnafın, çiftçinin, işçinin, emeklinin, memurun ve tüm emekçilerin hatırını bile sormaya çekinen iktidar sahipleri, artık, vatandaşa nasıl hizmet ederiz diye çalışmak yerine, iktidar tarafından karşılarına çıkarılan tüm zorluklara ve engellemelere rağmen, halkına en iyi hizmeti nasıl verebiliriz yarışına giren Aydın Büyükşehir ve Nazilli Belediyelerimizi, bu tür ayak oyunlarıyla, nasıl olurda itibarsızlaştırırız, nasıl olurda koltuklarımızı kaybetmeyiz derdine düşmüşlerdir.

Her ne olursa olsun Aydın ve Nazilli halkı bu tür oyunları bozacak ve ilk seçimlerde her zaman olduğu gibi sandığa giderek gerekli cevabı verecektir.

Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak Nacizane fikrimiz, her ne kadar beceremeseniz de, bu tür ayak oyunları ve kumpaslarla siyasi geleceğinizi düşünmek yerine, halkımızın içine girerek, onların sorunlarını dinleyip çözüm üretmeniz sizin lehinize olacaktır.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak tarafsız görev yapmaya çalışan tüm muhtarlarımızın arkasında olmaya ve onlara tüm gücümüz ile destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.