Rıdvan Eşin
Esnaf Odaları Birliği
GENEL (Haber) - Gezgin Değirmenci | Haber Girişi: 28.07.2022 - 17:29, Güncelleme: 28.07.2022 - 17:29

TÜRK-İŞ Aydın’dan Yıldönümü Mesajı!

 

TÜRK-İŞ Aydın’dan Yıldönümü Mesajı!

TÜRK-İŞ Aydın İl Temsilci Mustafa Aydın; 70. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.
TÜRK-İŞ Aydın İl Temsilci Mustafa Aydın, 70’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle BELEDİYE-İŞ Sendika’nda yaptığı basın açıklamada şu ifadeleri kullandı. “TÜRK-İŞ EMEK MÜCADELESİNE ÖNCÜLÜK EDER, YOL GÖSTERİR” Aydın, “31 Temmuz 1952 yılında, sendika ve işçi birliklerinin bir araya gelmesiyle tabanda örgütlenerek kurulan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ ), ülkenin ilk ve en büyük işçi konfederasyonudur. Türkiye genelinde 5 bölge ve 81 ilde temsilcilikleri bulunmaktadır. Konfederasyona, biri KKTC de olmak üzere üye 34 sendika bulunmaktadır. Gönüllü üyeliğin geçerli olduğu bir yapılanma söz konusudur. TÜRK-İŞ: insan hakları, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasi kuralları, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı çerçevesinde çalışanların hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek doğrultusunda çalışmalarını 70 yıldan bu yana sürdürmektedir. TÜRK-İŞ, adındaki Türkiye ibaresi ve logosundaki ay yıldızlı bayrakla her zaman ülkemizin birliği, huzuru ve kalkınmasını ön planda tutmuş; bu doğrultuda mücadelesini sürdürmüştür. TÜRK-İŞ, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) Uluslararası Çalışma Konferansında işçileri yıllardır temsil etmektedir. TÜRK-İŞ, 31 Temmuz 1952’de kurulduğu günden bugüne ülkemiz emekçilerine umut; adeta onlara koca deryalarda yol gösteren bir fener oldu, olmaya da devam ediyor. TÜRK-İŞ’in tarihi Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri; yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü TÜRK-İŞ’e döner. İşçisi, köylüsü, esnafı “TÜRK-İŞ ne diyor, TÜRK-İŞ ne yapıyor?” diye sorar. TÜRK-İŞ emek mücadelesine öncülük eder, yol gösterir. Yani TÜRK-İŞ bir nevi ‘KAR’ küreyicidir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında TÜRK-İŞ başrolü oynar. TÜRK-İŞ yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımın da TÜRK-İŞ’in imzası vardır. TÜRK-İŞ’in verdiği mücadele, “kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın” diyedir. Yani Türk-İş’in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir. TÜRK-İŞ yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı, bundan sonrada çıkarmayacak” dedi. TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Mustafa Aydın’ın basın toplantısı BELEDİYE-İŞ Sendikası binasında Başkan Hidayet Yaman, YOL-İŞ 1.Nolu Temsilci Yılgör Palas ve Birol Davas, YOL-İŞ 3.Nolu Temsilci Sedat Gencer, TEKSİF Sendikası Aydın Şube Başkanı Ercan Donkuş ve basın mensupları katıldı. Başkan Aydın son olarak, “Yaşasın Ekmek, Barış ve Özgürlük Mücadelemiz. Yaşasın Türkiye İşçi Sınıfı. Yaşasın TÜRK-İŞ” diyerek basın açıklamasını tamamladı.
TÜRK-İŞ Aydın İl Temsilci Mustafa Aydın; 70. kuruluş yıldönümü nedeniyle basın toplantısı düzenledi.

TÜRK-İŞ Aydın İl Temsilci Mustafa Aydın, 70’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle BELEDİYE-İŞ Sendika’nda yaptığı basın açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“TÜRK-İŞ EMEK MÜCADELESİNE ÖNCÜLÜK EDER, YOL GÖSTERİR”

Aydın, “31 Temmuz 1952 yılında, sendika ve işçi birliklerinin bir araya gelmesiyle tabanda örgütlenerek kurulan Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ ), ülkenin ilk ve en büyük işçi konfederasyonudur. Türkiye genelinde 5 bölge ve 81 ilde temsilcilikleri bulunmaktadır. Konfederasyona, biri KKTC de olmak üzere üye 34 sendika bulunmaktadır. Gönüllü üyeliğin geçerli olduğu bir yapılanma söz konusudur. TÜRK-İŞ: insan hakları, çoğulcu ve özgürlükçü demokrasi kuralları, laik ve sosyal hukuk devleti anlayışı çerçevesinde çalışanların hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek doğrultusunda çalışmalarını 70 yıldan bu yana sürdürmektedir.

TÜRK-İŞ, adındaki Türkiye ibaresi ve logosundaki ay yıldızlı bayrakla her zaman ülkemizin birliği, huzuru ve kalkınmasını ön planda tutmuş; bu doğrultuda mücadelesini sürdürmüştür. TÜRK-İŞ, Uluslararası Çalışma Örgütünün (ILO) Uluslararası Çalışma Konferansında işçileri yıllardır temsil etmektedir. TÜRK-İŞ, 31 Temmuz 1952’de kurulduğu günden bugüne ülkemiz emekçilerine umut; adeta onlara koca deryalarda yol gösteren bir fener oldu, olmaya da devam ediyor.

TÜRK-İŞ’in tarihi Türkiye emek mücadelesinin, Türkiye işçi sınıfı mücadelesinin tarihi haline geldi Yurdumuzun tüm çalışanları, emeklileri; yaşamını alın teri dökerek kazananları, hakları söz konusu olunca yüzünü TÜRK-İŞ’e döner.

İşçisi, köylüsü, esnafı “TÜRK-İŞ ne diyor, TÜRK-İŞ ne yapıyor?” diye sorar. TÜRK-İŞ emek mücadelesine öncülük eder, yol gösterir. Yani TÜRK-İŞ bir nevi ‘KAR’ küreyicidir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımında TÜRK-İŞ başrolü oynar.

TÜRK-İŞ yeri gelir masada, yeri gelir alanlarda mücadele verir. Ülkemizde, işçi hak ve özgürlükleri adına elde edilen her kazanımın da TÜRK-İŞ’in imzası vardır.

TÜRK-İŞ’in verdiği mücadele, “kimse geçim sıkıntısı çekmesin, kimse çocuğunun önünde mahcup olmasın” diyedir. Yani Türk-İş’in mücadelesi, herkesin insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi için verilen mücadeledir.

TÜRK-İŞ yaşamını emeğiyle sürdüren hiç kimsenin başını öne düşürmedi, yüzünü kara çıkarmadı, bundan sonrada çıkarmayacak” dedi.

TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Mustafa Aydın’ın basın toplantısı BELEDİYE-İŞ Sendikası binasında Başkan Hidayet Yaman, YOL-İŞ 1.Nolu Temsilci Yılgör Palas ve Birol Davas, YOL-İŞ 3.Nolu Temsilci Sedat Gencer, TEKSİF Sendikası Aydın Şube Başkanı Ercan Donkuş ve basın mensupları katıldı.

Başkan Aydın son olarak, “Yaşasın Ekmek, Barış ve Özgürlük Mücadelemiz. Yaşasın Türkiye İşçi Sınıfı. Yaşasın TÜRK-İŞ” diyerek basın açıklamasını tamamladı.

Aydın HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.