Rıdvan Eşin
Esnaf Odaları Bidliği
Rıdvan Eşin

NTO Genç Girişimcilerin seçimleri yapıldı

GÜNCEL (YUG) - Haber Merkezi | 21.10.2023 - 17:20, Güncelleme: 21.10.2023 - 17:20 12258+ kez okundu.
 

NTO Genç Girişimcilerin seçimleri yapıldı

Nazilli Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Komitesi Seçimleri Ticaret Odası Hizmet Binasında Yapıldı.

NAZİLLİ - Girişimciliğin Özendirilmesi ve Girişimcilik Kültürünün Gelişmesine Öncülük Etmek Amacıyla Oda/Borsalar Bünyesinde Faaliyet Gösterecek TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üye Seçimleri Tamamlandı Kurullarda üye olmak için öncelikle Ticaret Siciline kayıtlı gerçek kişi tacirler veya tüzel kişilerin ortak veya yetkilisi olmak daha sonrada Odalar Birliği nezdinde başvuru yapmak gerekiyor. Genç girişimciler kurulu üyeliği için yukarıda sayılan şartlardan ayrı 40 yaşından gün almamış olmak şartı bulunuyor. Nazilli Ticaret Odası Hizmet Binasında yapılan seçimler kapalı oy açık tasnif usulüyle yapıldı. Nazilli Ticaret Odası Kadın ve Genç Girişimciler Kurul üyelerinin oy kullandığı seçimler neticesinde; Aydın TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulunda görev yapmak üzere Güler Kurudere AKBAŞ ile Cennet DURMAZ, Aydın TOBB İl Genç Girişimciler Kurulunda görev yapmak üzere ise Hilmi DURUOĞLU ile Mehmet İlker AKÇİL seçildiler. NTO Başkanı Nuri ARSLAN tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; Öncelikle Odamızı İl Kadın Girişimciler ve İl Genç Girişimciler Kurullarında temsil edecek, kurullarda üye olarak vazife yapmaları için seçilen arkadaşlarımızı kutluyorum. Bundan böyle girişimciliğin özendirilmesi ve yaygınlaştırılması için gayret gösterecekler. Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi genç ve kadın girişimci sayısının artması ile mümkündür. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimciliğin özendirilmesi ve sürdürülmesi için çok önemli bir misyon üstlenmiştir. TOBB bünyesinde faaliyet gösteren Genç ve Kadın Girişimci Kurulları Türkiye’nin en büyük girişimci ağıdır. Dört yılda bir yapılan kurul seçimlerinde gerekli şartları taşıyan ve başvuru yapan Oda/Borsa üyeleri, girişimcilik konusunda yeni projeler üretmekte, etkinlikler düzenlemektedirler. Bu güne kadar biz de NTO Yönetim Kurulu ve Oda Meclisi olarak Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızın çalışmalarına destek olmaya gayret gösterdik. Bölgemiz ekonomisinin ancak yeni başlangıçlar ve yeni fikirler ile gelişebileceğini biliyoruz.  Sadece Oda/Borsalar değil toplumun tüm kesimleri ve kurumlarıyla birlikte gençlerimizi iyi birer girişimci adayı olarak yetiştirmeliyiz. Hatta sadece bazı üniversitelerde değil ilköğretim ve ortaöğretim seviyesinde de bilimsel bir şekilde girişimciliğin önemini ve gerekliliğini anlatmalıyız. Gelecek nesiller daha doğrusu geleceğin patronları ülkemizin kalkınma mücadelesinde önemli bir yapı taşı olacaktır. Bu anlamda Kadın Girişimciler Kurulları ile Genç Girişimciler Kurullarının çalışmalarını önemsiyor ve yeni seçilen kurul üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum dedi.
Nazilli Kadın Girişimciler ve Genç Girişimciler İcra Komitesi Seçimleri Ticaret Odası Hizmet Binasında Yapıldı.

NAZİLLİ - Girişimciliğin Özendirilmesi ve Girişimcilik Kültürünün Gelişmesine Öncülük Etmek Amacıyla Oda/Borsalar Bünyesinde Faaliyet Gösterecek TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Üye Seçimleri Tamamlandı

Kurullarda üye olmak için öncelikle Ticaret Siciline kayıtlı gerçek kişi tacirler veya tüzel kişilerin ortak veya yetkilisi olmak daha sonrada Odalar Birliği nezdinde başvuru yapmak gerekiyor. Genç girişimciler kurulu üyeliği için yukarıda sayılan şartlardan ayrı 40 yaşından gün almamış olmak şartı bulunuyor.

Nazilli Ticaret Odası Hizmet Binasında yapılan seçimler kapalı oy açık tasnif usulüyle yapıldı. Nazilli Ticaret Odası Kadın ve Genç Girişimciler Kurul üyelerinin oy kullandığı seçimler neticesinde; Aydın TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulunda görev yapmak üzere Güler Kurudere AKBAŞ ile Cennet DURMAZ, Aydın TOBB İl Genç Girişimciler Kurulunda görev yapmak üzere ise Hilmi DURUOĞLU ile Mehmet İlker AKÇİL seçildiler.

NTO Başkanı Nuri ARSLAN tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; Öncelikle Odamızı İl Kadın Girişimciler ve İl Genç Girişimciler Kurullarında temsil edecek, kurullarda üye olarak vazife yapmaları için seçilen arkadaşlarımızı kutluyorum. Bundan böyle girişimciliğin özendirilmesi ve yaygınlaştırılması için gayret gösterecekler.

Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi genç ve kadın girişimci sayısının artması ile mümkündür. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği girişimciliğin özendirilmesi ve sürdürülmesi için çok önemli bir misyon üstlenmiştir. TOBB bünyesinde faaliyet gösteren Genç ve Kadın Girişimci Kurulları Türkiye’nin en büyük girişimci ağıdır.

Dört yılda bir yapılan kurul seçimlerinde gerekli şartları taşıyan ve başvuru yapan Oda/Borsa üyeleri, girişimcilik konusunda yeni projeler üretmekte, etkinlikler düzenlemektedirler.

Bu güne kadar biz de NTO Yönetim Kurulu ve Oda Meclisi olarak Kadın ve Genç Girişimci Kurullarımızın çalışmalarına destek olmaya gayret gösterdik. Bölgemiz ekonomisinin ancak yeni başlangıçlar ve yeni fikirler ile gelişebileceğini biliyoruz.  Sadece Oda/Borsalar değil toplumun tüm kesimleri ve kurumlarıyla birlikte gençlerimizi iyi birer girişimci adayı olarak yetiştirmeliyiz. Hatta sadece bazı üniversitelerde değil ilköğretim ve ortaöğretim seviyesinde de bilimsel bir şekilde girişimciliğin önemini ve gerekliliğini anlatmalıyız.

Gelecek nesiller daha doğrusu geleceğin patronları ülkemizin kalkınma mücadelesinde önemli bir yapı taşı olacaktır.

Bu anlamda Kadın Girişimciler Kurulları ile Genç Girişimciler Kurullarının çalışmalarını önemsiyor ve yeni seçilen kurul üyelerine görevlerinde başarılar diliyorum dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.