Yeni Ufuk Gazetesi
Rıdvan Eşin
GÜNCEL () - Gezgin Değirmenci | Haber Girişi: 04.03.2021 - 17:34, Güncelleme: 04.03.2021 - 17:48

Muhasebeciler Haftası Kutlanıyor

 

Muhasebeciler Haftası Kutlanıyor

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Emine Hayırsever ile Muhasebeciler Günü dolayısıyla gazetemize bir mülakatta bulundu.
AYDIN - 1-7 Mart Muhasebeciler haftası dolayısıyla SMMM Emine Hayırsever , “Tüm meslektaşlarımın, muhasebe çalışanlarının ve çalışanlarımın muhasebeciler gününü kutluyorum” dedi. SMMM Emine Hayırsever, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu olduğunu söyleyerek, “ 1-7 Mart Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Günü olarak kutlanmaktadır. Muhasebecilik sosyal sorumluluk isteyen bir meslektir. Ben mesleğimi sosyal sorumluluk ve sosyal fayda sağladığı için çok seviyorum. Sosyal sorumluluk ne demek? Türkiye Cumhuriyeti Devleti eğer ayakta kalıyorsa! Adil olmayan vergi sisteminde kayıtlı olan küçük esnafın ödediği az veya çok vergiyle ayakta kalıyor. Neden! Çünkü Türkiye’de kayıt dışı çok fazla ve kayıt altına alınamıyor. Ben diyorum ki, bizler bu mesleği yapıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti devletine soysal sorumluluk ve fayda sağlıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’nde kayıtlı olan büyük-küçük bütün esnafın sağladığı gelirle onlarla birlikte varız. Esnafı tüccarı, sanatkarı, sanayicisi ve fabrikatörü yani aklınıza ne geliyorsa kayıt altında olan onlar olmasa vergi gelirlerini biz mali müşavirler kayıt altına almadan mali tablolar ve beyannameleri hazırlamadan vergi gelirleri sağlanamaz. Biz mali müşavirler; vergi mükellefleri ve Maliye Bakanlığı arasında vazgeçilmez bir köprüyüz, muhasebe mesleğinin kavram ve ilkeleri, mali mevzuata uygun tarafsızca Türkiye Cumhuriyeti’nin vergi gelirlerini sağlamaktayız. Sizler çok önemli işlerin altına imzanızı atıyorsunuz. Gördüğümüz kadarıyla mesleki olarak vatandaşlarımızın her derdinde sizler varsınız. Mesleki olarak özlük haklarınızda istenilen seviyede misiniz? Bizler mali müşavirler olarak mesleki anlamda çok sorunlarımız var. Bu sorunların çözümü için Aydın Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Rıza Yörüyen ve Yönetim Kurulu’ndaki meslektaşlarımı, Denetleme, Disiplin ve TESMER Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları, İlçe temsilcilikleri, TÜRMOB Başkanı Sayın Emre Kartaloğlu ve Yönetim Kurulundaki, Denetleme ve Disiplin Kurullarındaki meslektaşlarım, Türkiye’yi ve Dünya devletlerindeki mesleğin gelişimini ve Bilişim Çağında yaşanan sorun ve çözümleri yakından takip ederek, katkılarını ve çözümlerini biz mali müşavirlere sunuyorlar. İyi ki sizler varsınız, iyi ki sizlerleyim. Son sözünüz nedir Emine Hanım! Bu kadar zor şartlar altında hala kepenkleri açık, işletmesi açık fabrikasının bacasının dumanı tütüyorsa, istihdam yaratan, gelir elde eden vergisini ödeyen esnafıyla, iş insanıyla birlikte varız. Onları kutluyorum, iyi ki sizler varsınız, iyi ki sizlerle birlikte bizler varız diyorum. Gerçekten mesleğimi çok seviyorum ve sevgiyle yapıyorum yılardır eşim Servet Hayırsever’le birlikteyiz, öncelikle iş ve hayat ortağıma ekibime çok teşekkür ediyorum, İYİ Kİ SİZLER VARSINIZ bu süreçte hep birlikte gece gündüz çalıştık, dedi.
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Emine Hayırsever ile Muhasebeciler Günü dolayısıyla gazetemize bir mülakatta bulundu.

AYDIN - 1-7 Mart Muhasebeciler haftası dolayısıyla SMMM Emine Hayırsever , “Tüm meslektaşlarımın, muhasebe çalışanlarının ve çalışanlarımın muhasebeciler gününü kutluyorum” dedi.

SMMM Emine Hayırsever, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Mesleği, kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu olduğunu söyleyerek, “ 1-7 Mart Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Günü olarak kutlanmaktadır. Muhasebecilik sosyal sorumluluk isteyen bir meslektir. Ben mesleğimi sosyal sorumluluk ve sosyal fayda sağladığı için çok seviyorum. Sosyal sorumluluk ne demek? Türkiye Cumhuriyeti Devleti eğer ayakta kalıyorsa! Adil olmayan vergi sisteminde kayıtlı olan küçük esnafın ödediği az veya çok vergiyle ayakta kalıyor.

Neden! Çünkü Türkiye’de kayıt dışı çok fazla ve kayıt altına alınamıyor. Ben diyorum ki, bizler bu mesleği yapıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti devletine soysal sorumluluk ve fayda sağlıyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’nde kayıtlı olan büyük-küçük bütün esnafın sağladığı gelirle onlarla birlikte varız. Esnafı tüccarı, sanatkarı, sanayicisi ve fabrikatörü yani aklınıza ne geliyorsa kayıt altında olan onlar olmasa vergi gelirlerini biz mali müşavirler kayıt altına almadan mali tablolar ve beyannameleri hazırlamadan vergi gelirleri sağlanamaz. Biz mali müşavirler; vergi mükellefleri ve Maliye Bakanlığı arasında vazgeçilmez bir köprüyüz, muhasebe mesleğinin kavram ve ilkeleri, mali mevzuata uygun tarafsızca Türkiye Cumhuriyeti’nin vergi gelirlerini sağlamaktayız.

Sizler çok önemli işlerin altına imzanızı atıyorsunuz. Gördüğümüz kadarıyla mesleki olarak vatandaşlarımızın her derdinde sizler varsınız. Mesleki olarak özlük haklarınızda istenilen seviyede misiniz?

Bizler mali müşavirler olarak mesleki anlamda çok sorunlarımız var. Bu sorunların çözümü için Aydın Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Rıza Yörüyen ve Yönetim Kurulu’ndaki meslektaşlarımı, Denetleme, Disiplin ve TESMER Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulları, İlçe temsilcilikleri, TÜRMOB Başkanı Sayın Emre Kartaloğlu ve Yönetim Kurulundaki, Denetleme ve Disiplin Kurullarındaki meslektaşlarım, Türkiye’yi ve Dünya devletlerindeki mesleğin gelişimini ve Bilişim Çağında yaşanan sorun ve çözümleri yakından takip ederek, katkılarını ve çözümlerini biz mali müşavirlere sunuyorlar. İyi ki sizler varsınız, iyi ki sizlerleyim.

Son sözünüz nedir Emine Hanım!

Bu kadar zor şartlar altında hala kepenkleri açık, işletmesi açık fabrikasının bacasının dumanı tütüyorsa, istihdam yaratan, gelir elde eden vergisini ödeyen esnafıyla, iş insanıyla birlikte varız. Onları kutluyorum, iyi ki sizler varsınız, iyi ki sizlerle birlikte bizler varız diyorum.

Gerçekten mesleğimi çok seviyorum ve sevgiyle yapıyorum yılardır eşim Servet Hayırsever’le birlikteyiz, öncelikle iş ve hayat ortağıma ekibime çok teşekkür ediyorum,

İYİ Kİ SİZLER VARSINIZ bu süreçte hep birlikte gece gündüz çalıştık, dedi.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Hüseyin YAĞCI
(04.03.2021 21:49 - #72158)
Başta Emine Hanım ve eşi Servet Bey olmak üzere tüm muhasebecilerin ve mali müşavirlerin muhasebeciler haftası kutlu olsun. Saygılar...
emine hayırsever tesekkürler
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.