Rıdvan Eşin
Sitenin sağında bir giydirme reklam
GÜNCEL (YUG) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 11.01.2021 - 18:10, Güncelleme: 11.01.2021 - 18:10

Koçarlı Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı!

 

Koçarlı Belediye Meclisi Olağanüstü Toplandı!

Pamuk Tarım Satış Kooperatifi (TARİŞ)Merkez binası ve depoları kamulaştırmasına oy çokluğu ile karar verildi.
KOÇARLI - Koçarlı Belediyesi Meclisi bugün olağanüstü toplantı gerçekleştirdi. Koçarlı ilçesinde Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Donatı alanları, Otopark TARİŞ İdari Binası ve Hafif Ticari Alanlar yapılması amacıyla; Pamuk Tarım Satış Kooperatifine(TARİŞ) ait Bahçeli Kargir İdari Bina vasıflı taşınmazın kamulaştırılmasına 10 Kabul 6 Ret oyu ile karar verildi. Koçarlı Yeni Mahalle 165 Ada 1 Parsel üzerinde bulunan 10.236.00 m2 taşınmazın Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Donatı alanı Vb. olarak düzenlenmesi için kamulaştırılmasına Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinden Nedim Kaplan, A.Bahri Erdel, Adnan Akdağ, Tuncer Sarı, Yaşar Dirik, Necmi Çıblak, Yasemin Kanat, Memduh Bircan,  Mustafa Demir, Murat Uncu, Kabul oyu verirken;  Millet İttifakı Meclis Üyelerinden Mevlüt Şahinci, Songül Çoban, Vehbi Bayındır, Ahmet Keleş, Ramazan Bayram ve Mehmet Sevim Red oyu verdi. Mevcut taşınmazın Kamulaştırmasına oy çokluğu ile karar verildi. “KOÇARLI HALKINA ARMAĞAN EDECEĞİZ” Meclis toplantısı sonrası açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “ Belediye Meclisi olarak olağanüstü gündem maddesi ile toplandık. Yeni Mahallede bulunan Pamuk Tarım ve Satış Kooperatifine ait taşınmazı kamulaştırarak Koçarlı Halkına kazandırmak için gündem maddesini oylamaya sunduk. 0 Kabul 6 Red oyu alarak oy çokluğu ile Kamulaştırılmasına karar verildi. Amacımız Biran önce kamulaştırma çalışmasını yaparak Kapalı Pazar yeri Sosyal Donatı Alanları, Otopark, Tariş İdari Bina, Hafif Ticari alanlar v.b olarak düzenlemesini yapmak ve Koçarlı halkına armağan etmek. Kamulaştırma çalışmasını yaparken Başta Koçarlı Halkının menfaatleri, Çiftçimizin menfaatleri, bölgenin menfaatleri hassasiyetle göz önünde bulundurulacaktır. Umarım En kısa sürede bütün aşamaları geçip güzel bir projelendirme ve uygun finansmanı sağladıktan sonra çalışmalarımızı başlatmayı hedefliyoruz, zor bir süreç. İnşallah Bunun üstesinden gelecek ve Koçarlı’ya hak ettiklerini kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.
Pamuk Tarım Satış Kooperatifi (TARİŞ)Merkez binası ve depoları kamulaştırmasına oy çokluğu ile karar verildi.

KOÇARLI - Koçarlı Belediyesi Meclisi bugün olağanüstü toplantı gerçekleştirdi. Koçarlı ilçesinde Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Donatı alanları, Otopark TARİŞ İdari Binası ve Hafif Ticari Alanlar yapılması amacıyla; Pamuk Tarım Satış Kooperatifine(TARİŞ) ait Bahçeli Kargir İdari Bina vasıflı taşınmazın kamulaştırılmasına 10 Kabul 6 Ret oyu ile karar verildi.

Koçarlı Yeni Mahalle 165 Ada 1 Parsel üzerinde bulunan 10.236.00 m2 taşınmazın Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Donatı alanı Vb. olarak düzenlenmesi için kamulaştırılmasına Cumhur İttifakı Meclis Üyelerinden Nedim Kaplan, A.Bahri Erdel, Adnan Akdağ, Tuncer Sarı, Yaşar Dirik, Necmi Çıblak, Yasemin Kanat, Memduh Bircan,  Mustafa Demir, Murat Uncu, Kabul oyu verirken;  Millet İttifakı Meclis Üyelerinden Mevlüt Şahinci, Songül Çoban, Vehbi Bayındır, Ahmet Keleş, Ramazan Bayram ve Mehmet Sevim Red oyu verdi. Mevcut taşınmazın Kamulaştırmasına oy çokluğu ile karar verildi.

“KOÇARLI HALKINA ARMAĞAN EDECEĞİZ”

Meclis toplantısı sonrası açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan “ Belediye Meclisi olarak olağanüstü gündem maddesi ile toplandık. Yeni Mahallede bulunan Pamuk Tarım ve Satış Kooperatifine ait taşınmazı kamulaştırarak Koçarlı Halkına kazandırmak için gündem maddesini oylamaya sunduk.

0 Kabul 6 Red oyu alarak oy çokluğu ile Kamulaştırılmasına karar verildi. Amacımız Biran önce kamulaştırma çalışmasını yaparak Kapalı Pazar yeri Sosyal Donatı Alanları, Otopark, Tariş İdari Bina, Hafif Ticari alanlar v.b olarak düzenlemesini yapmak ve Koçarlı halkına armağan etmek. Kamulaştırma çalışmasını yaparken Başta Koçarlı Halkının menfaatleri, Çiftçimizin menfaatleri, bölgenin menfaatleri hassasiyetle göz önünde bulundurulacaktır.

Umarım En kısa sürede bütün aşamaları geçip güzel bir projelendirme ve uygun finansmanı sağladıktan sonra çalışmalarımızı başlatmayı hedefliyoruz, zor bir süreç. İnşallah Bunun üstesinden gelecek ve Koçarlı’ya hak ettiklerini kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.