Rıdvan Eşin
Esnaf Odaları Bidliği
Rıdvan Eşin

CHP Çine İlçe Örgütü’nden Eyleme Tam Destek!

GÜNCEL (YUG) - Haber Merkezi | 12.05.2024 - 22:53, Güncelleme: 12.05.2024 - 23:37 8192+ kez okundu.
 

CHP Çine İlçe Örgütü’nden Eyleme Tam Destek!

İstanbul Eyüpsultan’da, özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, lise öğrencisi Y.K. tarafından öldürülmesini protesto eden eğitim emekçileri tüm yurta olduğu gibi Çine İlçesinde de meydandaydı.

AYDIN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Çine’de Öğretmenlerimiz, meslektaşlarının öldürülmesi ve eğitimde tırmanan şiddete karşı iş bırakıp yürüyerek eğitimde şiddete karşı önlem alınmasını talep etti. Üç sendikanın ortak olarak gerçekleştirdiği basın açıklamasına biz de CHP Çine ilçe başkanlığı olarak destek vermek adına katılım sağladık. Tüm Türkiye’de yaklaşık 1 milyon öğretmenimiz, sendikal ve ideolojik farklılıkları bir yana bırakarak, "şiddete dur" demek için, ülke genelinde 1 günlük iş bıraktı. Bugün meydanlara inen, hakkını arayan, meslektaşına sahip çıkan tüm öğretmenlerimizin her zaman yanında olacağız. Bu birlikteliğin sağlanması sonraki tüm durumlarda da sağlanırsa Öğretmenlerimiz daha da güçlenecektir. “EĞİTİM BİTERSE HER ŞEY BİTER” Öğretmene şiddet yasasının bir an evvel geçmesi gerekmektedir. Hatta yasanın geçmesi de yetmez. Bu yasaların uygulanması da zaruridir. Ülkemizde son yıllarda yaşadığımız bütün olumsuzlukların nedeni eğitimsizliktir. Eğitim biterse her şey biter. Yani bu kutsal görevde Öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Öğretmenlerimiz çelik yelek giymeden, ellerinde sopalarla gezmeden eğitimsizliği yok edecek mücadele aşkıyla görevlerini yapabilmelidirler. “AKP İKTİDARINDA YAZBOZ TAHTASINA ÇEVİRİLEN” Son 22 yıllık AKP iktidarında yazboz tahtasına çevirilen Milli Eğitim, 9 bakan ve 17 eğitim sistemi değiştirdi. Ama maalesef eğitim bir türlü rayına oturtulup, düzeltilmedi. En son olarak ta yeni Milli Eğitim müfredatı ve taslağıyla, AKP’nin seçim propaganda ismiyle aynı şekilde kullanılarak “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adı altında, okullar cemaat ve tarikatlara teslim edilmek istenmektedir. İktidarın kendi ideolojisine hizmet ettirilmeye çalışılmaktadır. Bunlarla uğraşmak yerine eğitimsizliğin, eğitimden daha maliyetli bir konu olduğunun farkına vararak eğitimden tasarruf yapılmadan, memleketin her yerinde öğretmensiz tek bir sınıf bırakılmamalıdır. Kadına şiddet, Avukata şiddet, Doktora şiddet, Öğretmene şiddet, Hayvana şiddet, ''İNSANA'' şiddet! Şiddet olaylarının bu denli artmasının ana sebebi, eğitimsizlik, hukuk tanımazlık ve cezaların caydırıcı olmamasıdır. Artık her alanda bir düzenleme yapmak kaçınılmaz bir şart olmuştur. Ülkemizi eğitimsizlik batırır. AKP iktidarının değirmenine su taşıyan, kendi istikballeri ve makamları için susmayı tercih edip balkonlardan, pencerelerden bakanların değil, gerçek eğitim neferlerimiz öğretmenlerimizin her zaman yanındayız” dedi.
İstanbul Eyüpsultan’da, özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan’ın, lise öğrencisi Y.K. tarafından öldürülmesini protesto eden eğitim emekçileri tüm yurta olduğu gibi Çine İlçesinde de meydandaydı.

AYDIN - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Çine’de Öğretmenlerimiz, meslektaşlarının öldürülmesi ve eğitimde tırmanan şiddete karşı iş bırakıp yürüyerek eğitimde şiddete karşı önlem alınmasını talep etti.

Üç sendikanın ortak olarak gerçekleştirdiği basın açıklamasına biz de CHP Çine ilçe başkanlığı olarak destek vermek adına katılım sağladık. Tüm Türkiye’de yaklaşık 1 milyon öğretmenimiz, sendikal ve ideolojik farklılıkları bir yana bırakarak, "şiddete dur" demek için, ülke genelinde 1 günlük iş bıraktı. Bugün meydanlara inen, hakkını arayan, meslektaşına sahip çıkan tüm öğretmenlerimizin her zaman yanında olacağız. Bu birlikteliğin sağlanması sonraki tüm durumlarda da sağlanırsa Öğretmenlerimiz daha da güçlenecektir.

“EĞİTİM BİTERSE HER ŞEY BİTER”

Öğretmene şiddet yasasının bir an evvel geçmesi gerekmektedir. Hatta yasanın geçmesi de yetmez. Bu yasaların uygulanması da zaruridir. Ülkemizde son yıllarda yaşadığımız bütün olumsuzlukların nedeni eğitimsizliktir. Eğitim biterse her şey biter. Yani bu kutsal görevde Öğretmenlerimize çok iş düşmektedir. Öğretmenlerimiz çelik yelek giymeden, ellerinde sopalarla gezmeden eğitimsizliği yok edecek mücadele aşkıyla görevlerini yapabilmelidirler.

“AKP İKTİDARINDA YAZBOZ TAHTASINA ÇEVİRİLEN”

Son 22 yıllık AKP iktidarında yazboz tahtasına çevirilen Milli Eğitim, 9 bakan ve 17 eğitim sistemi değiştirdi. Ama maalesef eğitim bir türlü rayına oturtulup, düzeltilmedi. En son olarak ta yeni Milli Eğitim müfredatı ve taslağıyla, AKP’nin seçim propaganda ismiyle aynı şekilde kullanılarak “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” adı altında, okullar cemaat ve tarikatlara teslim edilmek istenmektedir. İktidarın kendi ideolojisine hizmet ettirilmeye çalışılmaktadır. Bunlarla uğraşmak yerine eğitimsizliğin, eğitimden daha maliyetli bir konu olduğunun farkına vararak eğitimden tasarruf yapılmadan, memleketin her yerinde öğretmensiz tek bir sınıf bırakılmamalıdır.

Kadına şiddet, Avukata şiddet, Doktora şiddet, Öğretmene şiddet, Hayvana şiddet, ''İNSANA'' şiddet! Şiddet olaylarının bu denli artmasının ana sebebi, eğitimsizlik, hukuk tanımazlık ve cezaların caydırıcı olmamasıdır. Artık her alanda bir düzenleme yapmak kaçınılmaz bir şart olmuştur. Ülkemizi eğitimsizlik batırır. AKP iktidarının değirmenine su taşıyan, kendi istikballeri ve makamları için susmayı tercih edip balkonlardan, pencerelerden bakanların değil, gerçek eğitim neferlerimiz öğretmenlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

Aydın HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.