Rıdvan Eşin
DÜNYA (Haber) - Gezgin Değirmenci | Haber Girişi: 17.06.2022 - 18:28, Güncelleme: 17.06.2022 - 18:33

Haydi, Aydın Sıra Siz de!

 

Haydi, Aydın Sıra Siz de!

Ben Tüm Sağlık Çalışanlarına Çok Teşekkür Ediyorum, İyi ki Varsınız!
AYDIN - Aydın Devlet Hastanesi Sağlık Memuru ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkan Yardımcısı Erdem Özcan, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşım, Aydın gündemine oturdu. Sağlık Memuru Erdem Özcan Paylaşımında, “Hekimlerin iş bıraktığı, randevulu dahi olsa hastaları muayene etmediği bir eylemi daha geride bıraktık. Hekimlerin özlük haklarını talep etmelerinde, bu gerekçe ile eylem yapmalarında hiç bir sakınca görmüyorum. Sakıncalı olan tarafı vatandaş ile dalga geçilmesi, randevu verilmesi ve dağ köyünden gelen Mehmet amca'nın, Ayşe teyze'nin mağdur edilmesidir. Hiç bir Anadolu insanı bu mağduriyeti hak edecek bir şey yapmamıştır. Bu durumu ne hekimlik mesleğine yakıştırıyorum ne de bu necip milletin bunu hakettiğini düşünmüyorum.  Bu eylemlerin gerekçesini daha önce bu sayfadan yazmıştım ve meselenin "özlük hakları mücadelesi" olmadığını, meselenin "siyasi" olduğunu söylemiştim. 15 Haziran 2022 tarihinde bir Acil Servis çalışanı olarak ben de nöbetçiydim ve insanların ne zorluklar yaşadığına şahit oldum. Acil Servislerin dolup taştığı, adı "Acil Servis"olan birimde hasta bekleme süresinin saatler aldığı bir gün yaşadık. Acil servislerde çalışan Hekiminden, Hemşiresine tüm çalışanlar olağanüstü bir performans sergileyerek bu durumu düzeltmeye çalıştı. 16 Haziran 2022 tarihinde T.B.M.M'den geçen yasal düzenleme ile özellikle Hekimlerin özlük haklarında iyileştirme yapıldı. Bundan kısa süre önce de Malpraktis konusunda yasal düzenleme yapıldı. Daha önce de iddia ettiğim gibi bu düzenlemelere rağmen Hekim Sendikalarının eylemleri devam edecek diye düşünüyorum. Anadolu insanına yapılan bu zulme ortak olmayan sağlık çalışanları da var ve bunları sizlere hatırlatmak istiyorum. *Acil Servislerde, Yoğun Bakım birimlerinde, Diyaliz ünitelerinde, 112 İstasyonlarında ve insan sağlığının önemsendiği her alanda çalışan Pratisyen Hekimler, Hemşireler, Sağlık memurları, Laboratuvar ve Röntgen teknisyenleri, Tıbbi sekreterler, Personeller ve Güvenlik görevlileri hasta yoğunluğuna bakmadan can siperane çalışımıştır. Özlük haklarını almadan, Döner sermaye performansı almadan, İcap parası almadan, Acil servise hizmet veren laboratuvar ve Röntgen birimlerine daha önce ödenen "özellikli Birim farkları" geri tahsil edilen, Ek göstergeden yeterli pay alamayan, kimi hastanelerde "nöbet ücreti" ödememek için zorunlu izne çıkartılan bu branşlar görev yerlerini terk etmemiş, Anadolu insanına hizmeti kendine görev bilmiş ve sadece yorgunluktan kâr etmiştir. Buradan; -Aydın halkına ve Türk halkına -Tüm sivil toplum kuruluşlarına -Tüm siyasi parti teşkilatlarına -Tüm Bürokrasiye sesleniyorum Lütfen bu birimleri ziyaret edin, zamanınız yoksa bir çiçek gönderin, çiçeğiniz yoksa tanıdığınız bir sağlık çalışanını telefonla arayın, aramaya zamanınız yoksa bir mesaj yazın ve deyin ki "İYİ Kİ VARSINIZ" Emin olun ki sağlık çalışanlarının bu moral ve motivasyona çok ihtiyacı var ve bunu fazlasıyla hak ediyorlar” ifadelerini yer verdi.
Ben Tüm Sağlık Çalışanlarına Çok Teşekkür Ediyorum, İyi ki Varsınız!

AYDIN - Aydın Devlet Hastanesi Sağlık Memuru ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkan Yardımcısı Erdem Özcan, sosyal medya hesabı Facebook üzerinden yaptığı paylaşım, Aydın gündemine oturdu.

Sağlık Memuru Erdem Özcan Paylaşımında, “Hekimlerin iş bıraktığı, randevulu dahi olsa hastaları muayene etmediği bir eylemi daha geride bıraktık. Hekimlerin özlük haklarını talep etmelerinde, bu gerekçe ile eylem yapmalarında hiç bir sakınca görmüyorum. Sakıncalı olan tarafı vatandaş ile dalga geçilmesi, randevu verilmesi ve dağ köyünden gelen Mehmet amca'nın, Ayşe teyze'nin mağdur edilmesidir. Hiç bir Anadolu insanı bu mağduriyeti hak edecek bir şey yapmamıştır. Bu durumu ne hekimlik mesleğine yakıştırıyorum ne de bu necip milletin bunu hakettiğini düşünmüyorum.  Bu eylemlerin gerekçesini daha önce bu sayfadan yazmıştım ve meselenin "özlük hakları mücadelesi" olmadığını, meselenin "siyasi" olduğunu söylemiştim.

15 Haziran 2022 tarihinde bir Acil Servis çalışanı olarak ben de nöbetçiydim ve insanların ne zorluklar yaşadığına şahit oldum. Acil Servislerin dolup taştığı, adı "Acil Servis"olan birimde hasta bekleme süresinin saatler aldığı bir gün yaşadık. Acil servislerde çalışan Hekiminden, Hemşiresine tüm çalışanlar olağanüstü bir performans sergileyerek bu durumu düzeltmeye çalıştı.

16 Haziran 2022 tarihinde T.B.M.M'den geçen yasal düzenleme ile özellikle Hekimlerin özlük haklarında iyileştirme yapıldı. Bundan kısa süre önce de Malpraktis konusunda yasal düzenleme yapıldı. Daha önce de iddia ettiğim gibi bu düzenlemelere rağmen Hekim Sendikalarının eylemleri devam edecek diye düşünüyorum.

Anadolu insanına yapılan bu zulme ortak olmayan sağlık çalışanları da var ve bunları sizlere hatırlatmak istiyorum.

*Acil Servislerde, Yoğun Bakım birimlerinde, Diyaliz ünitelerinde, 112 İstasyonlarında ve insan sağlığının önemsendiği her alanda çalışan Pratisyen Hekimler, Hemşireler, Sağlık memurları, Laboratuvar ve Röntgen teknisyenleri, Tıbbi sekreterler, Personeller ve Güvenlik görevlileri hasta yoğunluğuna bakmadan can siperane çalışımıştır. Özlük haklarını almadan, Döner sermaye performansı almadan, İcap parası almadan, Acil servise hizmet veren laboratuvar ve Röntgen birimlerine daha önce ödenen "özellikli Birim farkları" geri tahsil edilen, Ek göstergeden yeterli pay alamayan, kimi hastanelerde "nöbet ücreti" ödememek için zorunlu izne çıkartılan bu branşlar görev yerlerini terk etmemiş, Anadolu insanına hizmeti kendine görev bilmiş ve sadece yorgunluktan kâr etmiştir.

Buradan;

- Aydın halkına ve Türk halkına

-Tüm sivil toplum kuruluşlarına

-Tüm siyasi parti teşkilatlarına

-Tüm Bürokrasiye sesleniyorum

Lütfen bu birimleri ziyaret edin, zamanınız yoksa bir çiçek gönderin, çiçeğiniz yoksa tanıdığınız bir sağlık çalışanını telefonla arayın, aramaya zamanınız yoksa bir mesaj yazın ve deyin ki "İYİ Kİ VARSINIZ"

Emin olun ki sağlık çalışanlarının bu moral ve motivasyona çok ihtiyacı var ve bunu fazlasıyla hak ediyorlar” ifadelerini yer verdi.

Aydın HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.