Rıdvan Eşin
Esnaf Odaları Birliği
EKONOMİ (YUG) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 20.01.2022 - 00:54, Güncelleme: 20.01.2022 - 15:14

Germencik Belediyesi’nde En Düşük Maaş 5100 TL Oldu

 

Germencik Belediyesi’nde En Düşük Maaş 5100 TL Oldu

Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre belediye işçilerinin sosyal mali haklarına ciddi iyileştirmeler yapıldı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş toplu iş sözleşmesi çerçevesinde mali ve sosyal haklar ile alacakları ücretlerin enflasyon göz önünde bulundurularak iyileştirildiğini açıkladı. Belediye Başkanı Öndeş Germencik Belediyesi’nde en düşük maaşın 4980 TL olduğunu ifade ederek ilavelerle birlikte 5100 TL olarak uygulanacağını söyledi.
GERMENCİK - Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından belediye çalışanlarının çocukları Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e çiçek ve plaket takdim etti. Belediye çalışanlarının alkışlaması üzerine Belediye Başkanı Öndeş ben sizleri alkışlıyorum ve emekleriniz için teşekkür ediyorum diyerek cevaplandırdı. FUAT ÖNDEŞ “YARANIZA BİR NEBZE DE OLSA MERHEM OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZLERE” Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreninde çalışanlarıyla buluşan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Belediye Başkanı Öndeş “Bizler burada bir aile olduk. Acısıyla, tatlısıyla, iyi günde kötü günde birbirimize kenetlenerek bir aile gibi hareket ediyor, bu samimiyet çerçevesinde büyük bir emek ve mücadeleyle hizmet veriyoruz. Ekonomik açıdan çökmüş bir belediyeyi devraldık ve tüm bunlara rağmen sizlerin emeklerinin karşılığı olan ücretlerinizi, sosyal ve mali haklarınızı gününde ödedik. Bu kendi adıma büyük bir mutluluktur. Bugün de emeğinizin karşılığını teslim etmek ve enflasyon karşısında sizleri korumak için bu toplu iş sözleşmesini imzalamak için buluştuk. Sendika Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve sendika temsilcilerimiz ile bir araya gelerek imkanlarımız dahilinde sosyal ve mali haklarınız ile alacağınız ücretleri belirlediğimiz bu toplu iş sözleşmesi tüm emekçilerimize, ailelerine ve evlatlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Toplu iş sözleşmesi çerçevesinde Germencik Belediyesinde emekçilerimizin alacağı en düşük maaş 4980 TL oldu. İlavelerle birlikte 5100 TL’yi bulan bu rakam ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar açısından yeterli olmasa da umarım sizlere katkısı olur. Bir nebze de olsa merhem olabildiysek ne mutlu bizlere. Bu vesile ile Belediye İş Sendikası Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve kıymetli yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, tekrardan hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. HİDAYET YAMAN “EMEKÇİLERİMİZİ ENFLASYONA KARŞI KORUMAK NİHAİ AMACIMIZDIR. GERMENCİK BELEDİYESİ GEREK YAPTIKLARI GEREKSE BUGÜN BU SÖZLEŞME İLE EMEKÇİLERİMİZİ KORUDU TEŞEKKÜR EDİYORUM.” Germencik Belediyesi ile sendikamız arasında imzalanan bu toplu iş sözleşmesi tek oturumda nihayete kavuştu. En iyi sözleşme gününde yapılan, tam zamanında gerçekleşen sözleşmedir. Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş ve belediye başkan yardımcıları ile meclis üyelerinin katılımıyla toplu iş sözleşmeleri için görüşmelere başladığımız ilk toplantıda sözleşme koşullarını karara bağladık ve mutabık kaldık. Kendilerine çok teşekkür ediyor tüm emekçilerimiz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyecek onları korumaya devam edeceğiz. Tüm taraflara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesine göre belediye işçilerinin sosyal mali haklarına ciddi iyileştirmeler yapıldı. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş toplu iş sözleşmesi çerçevesinde mali ve sosyal haklar ile alacakları ücretlerin enflasyon göz önünde bulundurularak iyileştirildiğini açıkladı. Belediye Başkanı Öndeş Germencik Belediyesi’nde en düşük maaşın 4980 TL olduğunu ifade ederek ilavelerle birlikte 5100 TL olarak uygulanacağını söyledi.

GERMENCİK - Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının ardından belediye çalışanlarının çocukları Belediye Başkanı Fuat Öndeş’e çiçek ve plaket takdim etti. Belediye çalışanlarının alkışlaması üzerine Belediye Başkanı Öndeş ben sizleri alkışlıyorum ve emekleriniz için teşekkür ediyorum diyerek cevaplandırdı.

FUAT ÖNDEŞ “YARANIZA BİR NEBZE DE OLSA MERHEM OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZLERE”

Germencik Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi imza töreninde çalışanlarıyla buluşan Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Belediye Başkanı Öndeş “Bizler burada bir aile olduk. Acısıyla, tatlısıyla, iyi günde kötü günde birbirimize kenetlenerek bir aile gibi hareket ediyor, bu samimiyet çerçevesinde büyük bir emek ve mücadeleyle hizmet veriyoruz. Ekonomik açıdan çökmüş bir belediyeyi devraldık ve tüm bunlara rağmen sizlerin emeklerinin karşılığı olan ücretlerinizi, sosyal ve mali haklarınızı gününde ödedik. Bu kendi adıma büyük bir mutluluktur. Bugün de emeğinizin karşılığını teslim etmek ve enflasyon karşısında sizleri korumak için bu toplu iş sözleşmesini imzalamak için buluştuk. Sendika Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve sendika temsilcilerimiz ile bir araya gelerek imkanlarımız dahilinde sosyal ve mali haklarınız ile alacağınız ücretleri belirlediğimiz bu toplu iş sözleşmesi tüm emekçilerimize, ailelerine ve evlatlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Toplu iş sözleşmesi çerçevesinde Germencik Belediyesinde emekçilerimizin alacağı en düşük maaş 4980 TL oldu. İlavelerle birlikte 5100 TL’yi bulan bu rakam ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar açısından yeterli olmasa da umarım sizlere katkısı olur. Bir nebze de olsa merhem olabildiysek ne mutlu bizlere. Bu vesile ile Belediye İş Sendikası Başkanımız Sayın Hidayet Yaman ve kıymetli yönetimine teşekkürlerimi sunuyor, tekrardan hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

HİDAYET YAMAN “EMEKÇİLERİMİZİ ENFLASYONA KARŞI KORUMAK NİHAİ AMACIMIZDIR. GERMENCİK BELEDİYESİ GEREK YAPTIKLARI GEREKSE BUGÜN BU SÖZLEŞME İLE EMEKÇİLERİMİZİ KORUDU TEŞEKKÜR EDİYORUM.”

Germencik Belediyesi ile sendikamız arasında imzalanan bu toplu iş sözleşmesi tek oturumda nihayete kavuştu. En iyi sözleşme gününde yapılan, tam zamanında gerçekleşen sözleşmedir. Belediye Başkanımız Sayın Fuat Öndeş ve belediye başkan yardımcıları ile meclis üyelerinin katılımıyla toplu iş sözleşmeleri için görüşmelere başladığımız ilk toplantıda sözleşme koşullarını karara bağladık ve mutabık kaldık. Kendilerine çok teşekkür ediyor tüm emekçilerimiz adına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyecek onları korumaya devam edeceğiz. Tüm taraflara hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.