Reklamı Geç
HABER DETAY
ADÜ’de FETÖ/PDY’nin kökü kazınıyor
15 Temmuz darbe girişiminin ardından ülke genelindeki çeşitli kurumlarda olduğu gibi Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’nde de operasyonların devam ettiği belirtildi.
13 Ağustos 2016 - Cumartesi 16:14
1375 defa okunmuş.
ASAYİŞ

AYDIN- ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, 3. Dalga Operasyonları kapsamında 15’i Akademi, 7’si idari olmak üzere toplam 22 personelin daha açığa alındığını belirtti. 

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan,  darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY Terör örgütü ile mücadeleye yönelik yapılan operasyonlar kapsamında gelinen son noktayı değerlendirdi. Prof. Dr. Cavit Bircan, şunları söyledi:

“Devam eden operasyonlar kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi olarak FETÖ operasyonunda gelinen son nokta:  İlgili kurumlar ile işbirliği içerisinde elde edilen yeni bilgi, belge ve ihbarlar değerlendirilerek üçüncü dalgada 15 akademik, 7 idari olmak üzere toplam 22 personel açığa alınmış, 23 personel hakkında da inceleme başlatılmıştır. Bu operasyonla birlikte açığa alınan personel sayısı 87'ye, incelenen personel sayısı da 56'ya yükselmiştir.

Böylece haklarında işlem yapılan personel sayısı toplam da 143'e ulaşmıştır.”

 

 

 

Editör:Yeni Ufuk Kaynak: (iha) - İhlas Haber Ajansı
İlgili Fotoğraflar
ADÜ’de FETÖ/PDY’nin kökü kazınıyor
Adınız
Yorumunuz
Hiç yorum yapılmamış.