Jesder
Yeni Ufuk Gazetesi
Rıdvan Eşin
EKONOMİ (YUG) - Haber Merkezi | Haber Girişi: 11.02.2021 - 15:23, Güncelleme: 11.02.2021 - 15:23

İnşaat Sektöründe, Hizmet Alım-Satımda ve İk’da Yeni Dönem

 

İnşaat Sektöründe, Hizmet Alım-Satımda ve İk’da Yeni Dönem

İnşaat sektörü için online çözümler sunan sektörün pazaryeri Workindo.com, hizmet alım-satım ve insan kaynakları konularını pratik hale getiriyor.
İSTANBUL - Koronavirüs salgınının üzerinden yaklaşık bir yıl geçerken, iş dünyası ve tüketici alışkanlıkları büyük değişkenlikler göstererek yeni düzenlerin kurulmasına yol açtı. Özellikle online hizmetler bu ve bundan sonraki dönemde büyük rağbet görerek yeni normalin en önemli konuları haline gelecek. Firmalar, bu trendi kaçırmamak için yatırımlarını bu yönde yaparak gelişimlerini bu yönde sürdürecek. Bu dönemde iş başvurusu yapma, yüz yüze iş görüşmesi gerçekleştirme, evrak teslim etme gibi durumlar da dijital platformlardan yapılmaya başlandı. Özellikle birebir iş görüşmelerinin çok sık yapıldığı yapı-inşaat sektöründe, gerek iş arayan personel gerekse de personel ya da taşeron arayan firmalar için de bu durum geçerli. İstihdamda Yeni Yöntemler Devrede İK’da klasik yöntemlerin artık online alanlara taşınmaya başlandığına değinen Workindo CEO’su Erhan Kocabaş, “Pandemi bize insanlık tarihinin çok kez yaşadığı fakat son 100 yıldır unuttuğu bir krizi hatırlattı. Bu şekilde kitlesel etkiye sahip krizler, her zaman dünyada bir takım kalıplaşmış düzenlerin yıkılmasını ve ihtiyaçlara göre yeni sistemler kurulmasını sağlamıştır. Gelişimini hızla sürdüren teknoloji burada da hepimizin en büyük yardımcısı olacaktır. Biz Workindo olarak bu yeni dünyada kolaylıklar sağlamak için yola çıktık ve gelişimimizi hızla devam ettiriyoruz. Yapı-inşaat sektöründe iş arayan kişilere ve personel arayan firmalara online çözümler sunuyoruz. Ayrıca sektör için son derece önemli olan taşeron firmalar da sistemimizde yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki projelere çalışmak için başvurmak ya da firmalar tarafından bu projelere teklifler verebilmek Workindo.com üzerinden çok kolay. Bunlar gibi birebir görüşmeler yapılarak sonuçlandırılan işler, yeni dönemde online’a taşınmaya başlandı ve alınan olumlu sonuçlarla gelecekte de bu devam edecek.” dedi. Sektörün Pazaryeri Workindo.com üzerinden yapı-inşaat sektöründe hizmet alma satma işlemlerinin de kolayca yapılabildiğini belirten Erhan Kocabaş, “Kariyer fırsatlarının yanı sıra inşaat sektöründe ürün veya hizmetlerin alım-satım ve kiralamaları, talep oluşumu, teklif toplama, e-ihale, hizmet satma-alma, ürün alma, ürün kiralama gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz. Hem ulusalda hem de globalde firmaların, taşeronların ve çalışan personelin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek sektörün pazaryeri olma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşaat ve ilgili sektörlerde ürün, hizmet alım-satım-kiralama vb. konuları tek çatı altında sunuyoruz. Artık Workindo.com üzerinden hizmet veren firmalar kendilerine kolayca talep bulabilirken, projeleri için ürün alıp satmak isteyen firmalar istedikleri ürünleri alıp, istediklerini satabilecek. Tadilattan, dekorasyona, altyapı hizmetlerinden peyzaja, elektik tesisatından ısı-ses yalıtımına bir projenin ihtiyacı olan tüm çözümlere sitemiz üzerinden pratik olarak ulaşılabiliyor.” dedi.
İnşaat sektörü için online çözümler sunan sektörün pazaryeri Workindo.com, hizmet alım-satım ve insan kaynakları konularını pratik hale getiriyor.

İSTANBUL - Koronavirüs salgınının üzerinden yaklaşık bir yıl geçerken, iş dünyası ve tüketici alışkanlıkları büyük değişkenlikler göstererek yeni düzenlerin kurulmasına yol açtı. Özellikle online hizmetler bu ve bundan sonraki dönemde büyük rağbet görerek yeni normalin en önemli konuları haline gelecek. Firmalar, bu trendi kaçırmamak için yatırımlarını bu yönde yaparak gelişimlerini bu yönde sürdürecek.

Bu dönemde iş başvurusu yapma, yüz yüze iş görüşmesi gerçekleştirme, evrak teslim etme gibi durumlar da dijital platformlardan yapılmaya başlandı. Özellikle birebir iş görüşmelerinin çok sık yapıldığı yapı-inşaat sektöründe, gerek iş arayan personel gerekse de personel ya da taşeron arayan firmalar için de bu durum geçerli.

İstihdamda Yeni Yöntemler Devrede

İK’da klasik yöntemlerin artık online alanlara taşınmaya başlandığına değinen Workindo CEO’su Erhan Kocabaş, “Pandemi bize insanlık tarihinin çok kez yaşadığı fakat son 100 yıldır unuttuğu bir krizi hatırlattı. Bu şekilde kitlesel etkiye sahip krizler, her zaman dünyada bir takım kalıplaşmış düzenlerin yıkılmasını ve ihtiyaçlara göre yeni sistemler kurulmasını sağlamıştır. Gelişimini hızla sürdüren teknoloji burada da hepimizin en büyük yardımcısı olacaktır. Biz Workindo olarak bu yeni dünyada kolaylıklar sağlamak için yola çıktık ve gelişimimizi hızla devam ettiriyoruz. Yapı-inşaat sektöründe iş arayan kişilere ve personel arayan firmalara online çözümler sunuyoruz. Ayrıca sektör için son derece önemli olan taşeron firmalar da sistemimizde yer alıyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki projelere çalışmak için başvurmak ya da firmalar tarafından bu projelere teklifler verebilmek Workindo.com üzerinden çok kolay. Bunlar gibi birebir görüşmeler yapılarak sonuçlandırılan işler, yeni dönemde online’a taşınmaya başlandı ve alınan olumlu sonuçlarla gelecekte de bu devam edecek.” dedi.

Sektörün Pazaryeri

Workindo.com üzerinden yapı-inşaat sektöründe hizmet alma satma işlemlerinin de kolayca yapılabildiğini belirten Erhan Kocabaş, “Kariyer fırsatlarının yanı sıra inşaat sektöründe ürün veya hizmetlerin alım-satım ve kiralamaları, talep oluşumu, teklif toplama, e-ihale, hizmet satma-alma, ürün alma, ürün kiralama gibi birçok konuda çözümler sunuyoruz.

Hem ulusalda hem de globalde firmaların, taşeronların ve çalışan personelin tüm ihtiyaçlarına cevap vererek sektörün pazaryeri olma konusunda emin adımlarla ilerliyoruz. İnşaat ve ilgili sektörlerde ürün, hizmet alım-satım-kiralama vb. konuları tek çatı altında sunuyoruz. Artık Workindo.com üzerinden hizmet veren firmalar kendilerine kolayca talep bulabilirken, projeleri için ürün alıp satmak isteyen firmalar istedikleri ürünleri alıp, istediklerini satabilecek. Tadilattan, dekorasyona, altyapı hizmetlerinden peyzaja, elektik tesisatından ısı-ses yalıtımına bir projenin ihtiyacı olan tüm çözümlere sitemiz üzerinden pratik olarak ulaşılabiliyor.” dedi.

Habere ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve aydinyeniufuk.com.tr sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.