Enerya Doğal Gaz Reklam
Yavuzlar inşaat
Maya Güzellik
Tuğba Kuruyemiş
Haber Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 14:30 Bu haber 3230 kez okundu
 
Didim polisi enseliyor
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri’nin gerek uyuşturucu satıcılarına, gerekse hırsızlık olaylarına karşı yoğun mücadele içinde olduğu ve failleri yakalayarak Adalete teslim ettiği bildirildi.
- Haberi
Didim polisi enseliyor

Rıdvan Eşin

AYDIN- Edinilen bilgiye göre, uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslar ile ilgili yapılan çalışmalar esnasında bir araçtan şüphelenen ekipler, gerekli kontrolleri yapmak üzere aracı durdurmak istedi, ancak aracın dur emrine uymadan kaçması üzerine kovalamaca başladı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kovalamaca sonucu yakalanarak durdurulan aracın içerisinde yaptıkları kontrollerde, uyuşturucu madde yüklü olduğunu tespit etti. Araç şoförü olan V.S. isimli şahıs ile yapılan araştırmada uyuşturucu madde yüklü olan araca öncülük ettiği tespit edilen S.K. isimli şahıs ve olayla ilgisi olduğu tespit edilen U.T. ve F.K. isimli şahıslar, ekipler tarafından yakalandı. Söz konusu araç içerisinde siyah poşetler içerisinde ele geçirilen daralı ölçümünde 208 kg olduğu tespit edilen SKANK isimli uyuşturucu maddeye el konuldu.

Olaya karışan toplam (4) şahıs hakkında “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan işlem başlatıldı, şahıslar adli mercilere sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

HIRSIZ KAÇAMADI

İkinci olay Altınkum Plajı’nda meydana geldi. Denize giren bir aileye ait çantayı çalarak uzaklaştığı esnada, Bisikletli Polis Timleri’nce fark edilerek yakalanan ve yapılan GBT sorgusunda “Başkalarına Ait Kimlik Bilgilerini Kullanmak, Alkol ve Uyuşturucu Madde Etkisi Altındayken Araç Kullanmak” suçlarından aranması olduğu tespit edilen İ.O isimli şahıs yakalanarak, adli mercilere sevk edilmek üzere gözaltına alındı.

EV HIRSIZLARI DA YAKALANDI

Bir diğer olayda, Altınkum Polis Merkezi Amirliği tarafından yürütülmekte olan 4 ayrı “Evden Hırsızlık” olayı aydınlatıldı. Olayların şüphelisi olarak tespit edilen B.M., M.K., ve O.T. isimli şahıslar, hırsızlık olayında kullanılan araç ile birlikte yakalandı. M.K. isimli şahıs çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Yeni Ufuk
Etiketler: Aydın, Didim, Hırsızlık, Didim polisi, Uyuşturucu,
Yorumlar
Haber Yazılımı